MARGARET COURT ARENA – 11:00 a.m. start
Gippsland Trophy – [WC] Arina RODIONOVA (AUS) vs. [12] Caroline GARCIA (FRA)
Gippsland Trophy – [WC] Astra SHARMA (AUS) vs. Kaia KANEPI (EST)
Yarra Valley Classic – Viktoria KUZMOVA (SVK) vs. [WC] Daria GAVRILOVA (AUS)
Yarra Valley Classic – Samantha STOSUR (AUS) vs. [16] Marie BOUZKOVA (CZE)
Yarra Valley Classic – Arantxa RUS (NED) vs. Venus WILLIAMS (USA)

1573 ARENA – 11:00 a.m. start
Gippsland Trophy – Mihaela BUZARNESCU (ROU) vs. Daria KASATKINA (RUS)
Yarra Valley Classic – Rebecca PETERSON (SWE) vs. [WC] Maddison INGLIS (AUS)
Gippsland Trophy – [13] Jelena OSTAPENKO (LAT) vs. Sara ERRANI (ITA)
Yarra Valley Classic – [WC] Kimberly BIRRELL (AUS) vs. Mona BARTHEL (GER)
Yarra Valley Classic – [15] Kristina MLADENOVIC (FRA) vs. Jessica PEGULA (USA)
Yarra Valley Classic – Karolina MUCHOVA (CZE) / Marketa VONDROUSOVA (CZE) vs. Lizette CABRERA (AUS) / Maddison INGLIS (AUS)

COURT 5 – 10:30 a.m. start
Yarra Valley Classic – Ankita RAINA (IND) vs. Aliona BOLSOVA (ESP)
Yarra Valley Classic – Ana BOGDAN (ROU) vs. Kamilla RAKHIMOVA (RUS)
Yarra Valley Classic – Varvara GRACHEVA (RUS) vs. [WC] Lizette CABRERA (AUS)
Yarra Valley Classic – Yaroslava SHVEDOVA (KAZ) vs. Vera LAPKO (BLR)
Gippsland Trophy – Caroline DOLEHIDE (USA) / Shelby ROGERS (USA) vs. Lara ARRUABARRENA (ESP) / Kaitlyn CHRISTIAN (USA)

COURT 6 – 10:30 a.m. start
Gippsland Trophy – Lesia TSURENKO (UKR) vs. Aliaksandra SASNOVICH (BLR)
Gippsland Trophy – Caty MCNALLY (USA) vs. Sara SORRIBES TORMO (ESP)
Gippsland Trophy – Anna Karolina SCHMIEDLOVA (SVK) vs. Valeria SAVINYKH (RUS)
Yarra Valley Classic – Tsvetana PIRONKOVA (BUL) vs. Liudmila SAMSONOVA (RUS)
Yarra Valley Classic – Elisabetta COCCIARETTO (ITA) vs. ZHU Lin (CHN)

COURT 7 – 10:30 a.m. start
Gippsland Trophy – Whitney OSUIGWE (USA) vs. Anastasia POTAPOVA (RUS)
Gippsland Trophy – Jasmine PAOLINI (ITA) vs. Rebecca MARINO (CAN)
Gippsland Trophy – Danka KOVINIC (MNE) vs. Tamara ZIDANSEK (SLO)
Yarra Valley Classic – [8] Ashleigh BARTY (AUS) / Jennifer BRADY (USA) vs. Sharon FICHMAN (CAN) / Giuliana OLMOS (MEX)
Yarra Valley Classic – Fiona FERRO (FRA) / Jil TEICHMANN (SUI) vs. Sabrina SANTAMARIA (USA) / Yana SIZIKOVA (RUS)

COURT 8 – 10:30 a.m. start
Yarra Valley Classic – Ysaline BONAVENTURE (BEL) vs. [13] Danielle COLLINS (USA)
Yarra Valley Classic – [12] Fiona FERRO (FRA) vs. Shelby ROGERS (USA)
Gippsland Trophy – Margarita GASPARYAN (RUS) vs. [15] Polona HERCOG (SLO)
Gippsland Trophy – Martina TREVISAN (ITA) vs. Andrea PETKOVIC (GER)
Gippsland Trophy – Irina-Camelia BEGU (ROU) vs. [11] ZHENG Saisai (CHN)

COURT 10 – 12:30 p.m. start
Gippsland Trophy – Lucie HRADECKA (CZE) / Kristyna PLISKOVA (CZE) vs. [6] Hayley CARTER (USA) / Luisa STEFANI (BRA)
Yarra Valley Classic – Ankita RAINA (IND) / Rosalie VAN DER HOEK (NED) vs. Cornelia LISTER (SWE) / Alison VAN UYTVANCK (BEL)
Gippsland Trophy – Mihaela BUZARNESCU (ROU) / AlizĂ© CORNET (FRA) vs. Makoto NINOMIYA (JPN) / Renata VORACOVA (CZE)
Gippsland Trophy – Kateryna BONDARENKO (UKR) / Nadiia KICHENOK (UKR) vs. Destanee AIAVA (AUS) / Astra SHARMA (AUS)

COURT 13 – 10:30 a.m. start
Yarra Valley Classic – Mayar SHERIF (EGY) vs. Nina STOJANOVIC (SRB)
Yarra Valley Classic – Anastasija SEVASTOVA (LAT) vs. Madison BRENGLE (USA)
Gippsland Trophy – Bernarda PERA (USA) vs. [WC] Olivia GADECKI (AUS)
Gippsland Trophy – Patricia Maria TIG (ROU) vs. Timea BABOS (HUN)
Gippsland Trophy – Kaja JUVAN (SLO) vs. WANG Yafan (CHN)

Share:

Leave a Reply